Grójecka 208: nowy biurowiec oddany do użytku

22.05.2017

Najnowszy biurowiec firmy OKRE Development zlokalizowany przy ulicy Grójeckiej 208 w Warszawie został oddany do użytku. To kolejny projekt dewelopera, który rozwija najwyższej jakości nieruchomości biurowe doskonale wkomponowane w miejską tkankę i spełniające wysokie oczekiwania najemców. Poprzedni projekt biurowy OKRE - GreenWings Offices zdobył wiele nagród i nominacji, a Grójecka 208 jest projektem o równie wysokiej jakości. 

Grójecka 208 to wyjątkowy adres w Warszawie. Budynek oferuje powierzchnie dla najemców, którym zależy na wygodnej lokalizacji, wysokiej jakości i kameralnym charakterze projektu, co sprzyja efektywności pracy – mówi Monika Rogucka. Poszukując powierzchni pod nowe biuro firmy coraz częściej biorą pod uwagę wygodę i preferencje pracowników. Kluczowe znaczenie ma ułatwiająca szybki dojazd z różnych części miasta lokalizacja, wysoka jakość powierzchni biurowych umożliwiająca aranżację biura ściśle pod potrzeby najemców, a także korzystna cena. Wzięliśmy wszystkie te czynniki pod uwagę i w efekcie otrzymaliśmy budynek, który stanął pod adresem Grójecka 208 – podkreśla Monika Rogucka.

Grójecka 208 (wcześniej Grójecka Offices) to adres, pod który łatwo dojechać z centrum miasta tramwajem lub własnym samochodem. Do budynku także łatwo dostać się z lotniska im. Fryderyka Chopina, a także z Dworca Zachodniego. Dojazd w każde z tych miejsc samochodem nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut. 

Lokalizacja i jakość budynku przyciągnęły uznanych najemców. Pierwsi najemcy już aranżują swoje powierzchnie na trzech z siedmiu pięter budynku. Kolejny najemca wprowadza się do budynku we wrześniu. W krótkim czasie prace aranżacyjne rozpoczną się na parterze, gdzie mieszczą się powierzchnie handlowo-usługowe. Aktualnie prowadzimy też zaawansowane rozmowy pod kątem wynajęcia pozostałych powierzchni w biurowcu – wylicza Monika Rogucka. Pod adresem Grójecka 208 mieścić się będzie też klub fitness działający pod uznaną marką. Z jego oferty będą mogli korzystać mieszkańcy licznych wielorodzinnych domów znajdujących się w sąsiedztwie budynku. Grójecka 208 to adres, który z jednej strony stanowi wygodną lokalizację na biuro dla nowoczesnych firm, a z drugiej wpisuje się w kontekst dzielnicy nie tylko architekturą, ale także dostarczając dodatkowych funkcji dla lokalnych społeczności – podsumowuje Monika Rogucka.  

Wśród dotychczasowych najemców powierzchni w budynku pod adresem Grójecka 208 znajdują się: Karmar S.A., Panek S.A., czy też Zdrofit. Projekt budynku powstał w uznanej pracowni Kuryłowicz & Associates,. Zarządcą biurowca jest międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Cushman & Wakefield zarządcą budynku Grójecka 208

16.02.2017

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield została wybrana na zarządcę powstającego na warszawskiej Ochocie budynku Grójecka 208. Nowy biurowiec pomieści 7400 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Budynek zostanie oddany do użytku w II kwartale 2017 roku.

Grójecka 208 to wyjątkowe miejsce na warszawskiej mapie powierzchni biurowych. Budynek cechuje wysoka jakość powierzchni, kameralny charakter oraz wygodna lokalizacja. Dojazd do budynku ze ścisłego centrum Warszawy środkami komunikacji miejskiej zajmuje około 15 minut. Oferta budynku skierowana jest do firm, którym zależy na efektywnym biurze w korzystnej cenie
 – mówi Monika Rogucka, Leasing Manager w firmie OKRE Development odpowiedzialnej za realizację inwestycji. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Cushman & Wakefield ze względu na duże doświadczenie tej firmy w budowaniu wartości dodanej dla budynków oraz najemców powierzchni biurowych. Wierzymy, że nasza współpraca zaowocuje zadowoleniem zarówno ze strony firm, które wynajęły powierzchnie w Grójecka 208, jak i ze strony właściciela budynku – podsumowuje Monika Rogucka.  

Nawiązanie współpracy z OKRE Development w kontekście zarządzania budynkiem biurowym Grójecka 208 świadczy o wysokiej jakości usług dostarczanych przez Cushman & Wakefield. Naszym celem są działania zmierzające do wzrostu wartości nieruchomości i stworzenia optymalnego środowiska pracy dla najemców – mówi Zuzanna Paciorkiewicz, MRICS, Partner, Dział Zarządzania Nieruchomościami Cushman & Wakefield. – Jestem przekonana, że nasze doświadczenie i zaproponowane rozwiązania korzystnie wpłyną na funkcjonowanie budynku oraz działalność firm wynajmujących powierzchnie w Grójecka 208 – dodaje Zuzanna Paciorkiewicz.

Budynek Grójecka 208 zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2017 roku. Jest już wynajęty w 50%. Wśród najemców są takie firmy jak PANEK S.A., KARMAR S.A., Zdrofit, czy Nowakowski Gorąco Polecam, która na parterze przewidzianym na działalność usługową i handlową uruchomi piekarnio-kawiarnię. Trwają rozmowy z kolejnymi najemcami.

Firma Panek S.A. wynajęła biuro w budynku Grójecka 208

02.01.2017

Firma Panek S.A. wynajęła 660 mkw. najwyższej jakości powierzchni biurowej zlokalizowanej na siódmym piętrze budynku Grójecka 208 powstającym w warszawskiej dzielnicy Ochota. W budynku znajduje się 7 400 mkw. powierzchni biurowych klasy A oraz powierzchni przeznaczonych pod działalność handlową i usługową ulokowanych na parterze budynku. Biurowiec do użytku zostanie oddany w drugim kwartale 2017 roku. Deweloperem projektu jest firma OKRE Development.

Nasz budynek na warszawskiej mapie powierzchni biurowych wyróżnia między innymi lokalizacja. Biurowiec powstaje przy ulicy Grójeckiej 208, co gwarantuje łatwy dojazd komunikacją miejską ze ścisłego centrum Warszawy, który zajmuje około 15 minut. Do budynku łatwo można dostać się samochodem – ulica Grójecka to jedna z głównych arterii komunikacyjnych Warszawy – mówi Monika Rogucka, Leasing Manager w firmie OKRE DevelopmentBudynek wyróżnia się także standardem, co potwierdza bardzo wysoka ocena w systemie certyfikacji BREEAM. Dodatkowo architekci ze znanej pracowni Kuryłowicz & Associates zadbali o jakość projektu architektonicznego: biurowiec wyróżnia nowoczesna, dynamiczna bryła, smukłe połączenia aluminium i betonu. W bliskim sąsiedztwie budynku znajdują się również liczne tereny zielone, co połączone z kameralnym charakterem nieruchomości, łatwym dojazdem i bardzo dobrą jakością powierzchni biurowych sprzyja wysokiej efektywności pracy – podkreśla Monika Rogucka.    

www.grojecka208.pl

PANEK S.A. to lider branży wynajmu samochodów. Firma działa na rynku od 16 lat, posiada blisko 60 oddziałów w Polsce. W PANEK wypożyczyć można wyłącznie nowe auta (maksymalny wiek pojazdu to 1 rok) w 22 klasach:  samochody wszystkich popularnych segmentów, auta dostawcze, specjalistyczne, chłodnie i klasy premium. Firma w 2016 roku wygrała przetarg na obsługę lotniska w Wilnie i Rydze, gdzie już wkrótce otworzy pierwsze zagraniczne oddziały.

Na przełomie marca i kwietnia PANEK wprowadza nową usługę - PANEK CarSharing. Jest to system bezobsługowego wynajmu samochodu na minuty i godziny. Pierwszym miastem, gdzie pojawi się 300 nowych hybrydowych Toyot Yaris będzie Warszawa. Samochód otwierać i zamykać się będzie za pomocą smartfona. Klient będzie płacił za czas i przejechane kilometry nie martwiąc się o paliwo, parkowanie (nawet w płatnych strefach parkowania), serwis, eksploatacje i ubezpieczenie.

www.ipanek.pl